01

Proč je neurovizuální program přínosný?

Zamyslete se nad tím, jak byl náš software koncipován při výrobě. Bylo potřeba uhlídat stádo ovcí, nebo nachystat past na mamuta. Ve chvíli, kdy se setmělo, šlo se spát.
Evoluce nás samozřejmě trochu vylepšila, ale bohužel poslední roky je hlavně v software hodně pozadu. Naše oko není připravení trávit 85% dne prací na blízko (počítač, tablet,telefon...) a náš mozek není připravený na multitasking a práci v openspace, kde nám rukami projde denně stovky e-mailů. Tělo se brání přirozeně tím, že nás začne zpomalovat. Musíme číst text víckrát než nám dojde pointa, zapomínáme, cítíme se neustále unaveni a máme chuť jít do postele. Přehlcení mozkové kapacity vede primárně k podrážděnosti, práce pod tlakem k chronickému stresu a nemožnosti odpočívat
a výsledkem je až syndrom vyhoření. My dokážeme vyhodnotit, kde se na této cestě nalézá Váš systém a připravíme mu trénink na to, aby podmínky, ve kterých musí žít, zvládal tak, aby Vám zbyla energie
a chuť na to, abyste si užili své úspěchy.

02

Jak dlouho program trvá?

Každý program má individuální délku trvání. Podrobnosti jsou popsané u jednotlivých tréninků v sekci E-shop. Délka neurovizuálního programu se pohybuje od jednoho měsíce po jeden rok v závislosti na tom, jakého pokroku chcete dosáhnout. Domlouváte se individuálně po vstupním vyšetření.

03

Jak probíhají tréninky, je to časově náročné?

Každý trénink je stanoven na základě neurovizuální diagnostiky. Náročnost závisí na tom, kolik faktorů je potřeba řešit. Na základě Vašich potřeb vyrobíme aplikaci, která cvičí Vaše osobní potřeby.
Její používání pak zabere denně zhruba 10-15 minut. To je minimum, které stačí k dosažení výsledků. Pokud se rozhodnete trénovat častěji, intenzivněji, zabere Vám to stejný čas třeba ráno a večer.

04

Pro koho je/není trénink vhodný?

Trénink je vhodný vždy, jako každá aktivita, především pak ale pro osoby, které mají pracovní, či osobní velké vytížení. Neurovizuální systém přináší do mozku 79-83% informací, každá investice do tréninku tohoto celku Vám přinese podstatné zlepšení a zjednodušení do života.
Nejlépe ale vidíte výsledky na lidech z managementu, kteří jsou přehlceni, na dislekticích, disgraficích apod., kteří mají už tak bariéru ve vnímání.
Samozřejmě se ale občas setkáme i s někým, kdo bohužel nemůže náš program absolvovat. Povětšinou se jedná o složité, poúrazové oční stavy nebo vývojové vady, kde program nedoporučujeme, protože by výsledky byly malé anebo žádné. Tyto programy pak případně dáváme klientům zdarma, abychom zjistili, zda skutečně nepomůžeme, nenabízíme jim je však cíleně
jako placenou službu. 

05

Jak se rozhodnotu mezi tréninkem, laserem a brýlemi?

Neurovizuální trénink, laserová oční operace a brýlová korekce jsou různé věci. 

Principem tréninku je rozšíření funkcí, které Vám příroda nadělila, ale málo kdo je umí skutečně využít. Mnohým stačí základní užívání, tak jako když ovládáte počítač. Jiní z nás již potřebují znát práci v programech a rychle zvládat práci a na žebříčku této pyramidy jsou programátoři, kteří i do detailu rozumí jednotlivým procesům. V tomto přirovnání se náš neurovizuální program věnuje druhé a třetí skupině z výše zmíněných.
Laserová operace očí je chyrurgický zásah do oka, jehož cílem je úbytkem fyziologické tkáně vykorigovat oční vadu na minimum. Je to hodně invazivní věc, navíc nevratná, avšak není cestou
ke zlepšení vnímání.
Brýlová korekce je pouze změření, zda vidíme, nebo nevidíme písmena a následné předložení dioptrické čočky (nebo kontaktní čočky) o vhodné dioptrii k zaostření čteného textu. Také nehodnotí další parametry a není cestou ke zlepšení vnímání. Nicméně je určitě dobré a potřebné dbát na to, abychom nosili brýle odpovídající našemu očnímu stavu.

06

Jaké jsou záruky výsledků?

Zárukou naší práce jsou tři přední odborníci, kteří se Vám v našem centru věnují. Každý z nich má svou specializaci (dospělí, děti, sportovci).
Aktuálně vedeme ročně přes 100 tréninků, za naší prací jsou 4 roky výzkumu, používáme přístrojové vybavení, které je celosvětově top v tomto oboru.
Vzhledem k vysoké poptávce chceme zavést limit v přijímání dalších klientů především ze sportovního prostředí, abychom byli schopni garantovat jejich nekonkurenčnost.