top of page

Nejčastější dotazy

Zelené oči a make-up

1) Proč je neurovizuální program přínosný?

 

Zamyslete se nad tím, jak byl náš software koncipován při výrobě. Bylo potřeba uhlídat stádo ovcí, nebo nachystat past na mamuta. Ve chvíli, kdy se setmělo, šlo se spát. Evoluce nás samozřejmě trochu vylepšila, ale bohužel poslední roky je hlavně v software hodně pozadu. Naše oko není připravení trávit 85% dne prací na blízko (počítač, tablet,telefon...) a náš mozek není připravený na multitasking a práci v openspace, kde nám rukami projdou denně stovky e-mailů. Tělo se brání přirozeně tím, že nás začne zpomalovat. Musíme číst text víckrát než nám dojde pointa, zapomínáme, cítíme se neustále unaveni a máme chuť jít do postele. Přehlcení mozkové kapacity vede primárně k podrážděnosti, práce pod tlakem k chronickému stresu a nemožnosti odpočívat a výsledkem je až syndrom vyhoření. My dokážeme vyhodnotit, kde se na této cestě nalézá váš systém a připravíme mu trénink na to, aby podmínky, ve kterých musí žít, zvládal tak, aby vám zbyla energie a chuť na to, abyste si užili své úspěchy.

2) Jak dlouho program trvá?

 

Každý program má individuální délku trvání. Podrobnosti jsou popsané u jednotlivých tréninků v sekci E-shop. Délka neurovizuálního programu se pohybuje od jednoho měsíce po jeden rok v závislosti na tom, jakého pokroku chcete dosáhnout. Domlouváte se individuálně po vstupním vyšetření, kde vám ukážeme jaké schopnosti máte, kolik z nich využíváte a kam je prostor se posunout.

Kalendář
Učitel Pomoc Student

3) Jak probíhají tréninky, je to časově náročné?

 

Každý trénink je stanoven na základě neurovizuální diagnostiky. Náročnost závisí na tom, kolik faktorů je potřeba řešit. Na základě vašich potřeb sestavíme tréninkový plán, která cvičí vaše osobní potřeby. Denně budete potřebovat 10-15 minut. To je minimum, které stačí k dosažení výsledků. Pokud budete chtít programu věnovat víc, bude pro vás každý věnovaný čas přínosem.

4) Pro koho je / není trénink vhodný?

 

Trénink je vhodný vždy, jako každá aktivita. Především pak ale pro ty, kteří mají velké pracovní a osobní vytížení. Neurovizuální systém přináší do mozku 79-83% informací, každá investice do tréninku tohoto celku vám přinese podstatné zlepšení a zjednodušení života. Nejlépe ale vidíte výsledky na lidech z managementu, kteří jsou přehlceni, na dislekticích, disgraficích apod., kteří mají už tak bariéru ve vnímání. Samozřejmě se ale občas setkáme i s někým, kdo bohužel nemůže náš program absolvovat. Povětšinou se jedná o složité, poúrazové oční stavy nebo vývojové vady, kde program nedoporučujeme, protože by výsledky byly malé anebo žádné. Pokud se klient rozhodne s námi zkusit, to o čem jiní říkají, že nejde. My vždy napřed vyzkoušíme co můžeme než řekneme: ,,nejde to!"  

Ve třídě
Očkování

5) Jak se rozhodnout mezi tréninke laserem a brýlemi?


Neurovizuální trénink, laserová oční operace a brýlová korekce jsou různé věci. 


Laserová operace očí je chirurgický zásah do oka, jehož cílem je úbytkem fyziologické tkáně vykorigovat oční vadu na minimum. Je to hodně invazivní věc, navíc nevratná, avšak není cestou ke zlepšení vnímání.

Brýlová korekce je změření, zda vidíme, nebo nevidíme písmena a následné předložení dioptrické čočky (nebo kontaktní čočky) o vhodné dioptrii k zaostření čteného textu. Také nehodnotí další parametry a není cestou ke zlepšení vnímání. Nicméně je určitě dobré a potřebné dbát na to, abychom nosili brýle odpovídající našemu očnímu stavu.

 

Neurovizuální trénink je proces zlepšování funkčních dovedností zraku přijímat informace a následné zrychlení použití.


6) Jaké jsou záruky výsledků?


Zárukou naší práce jsou tři přední odborníci, kteří se vám v našem centru věnují. Každý z nich má svou specializaci (dospělí, děti, sportovci). Aktuálně vedeme ročně přes 100 tréninků, za naší prací jsou 4 roky výzkumu, používáme přístrojové vybavení, které je celosvětově top v tomto oboru. Vzhledem k vysoké poptávce chceme zavést limit v přijímání dalších klientů, abychom byli schopni garantovat vysokou kvalitu na kterou jsem zvyklí.

Zeptejte se odborníka
bottom of page